Дистанційне навчання .Виховна робота

Виховна робота

Відкрита година спілкування
Тема: «Скільки коштує хвилина?»

Мета: навчити учнів цінувати свій час, бути  організованими, пунктуальними, ощадливими.

Учитель: Жив на світі маленький Хлопчик. Він грався і радів життю. І завжди ходив поруч із ним і радів життю його Час. Він був великим, товстим, рум’яним – одним словом, його було багато. Вистачало часу на все: і у  футбол пограти, і телевізор подивитися. І не було у      Хлопчика проблем з часом, а у Часу – з ним.
       Хлопчик підріс. У нього з’явилися друзі, колеги, появились Справи. Кожна Справа вимагала часу. Хлопчик відрізав від нього  по шматку: то машину відремонтувати. То  з дівчиною погуляти. А  час іде і всміхається: «Ще є час!»
     Друзі, знайомі, колеги підходили до хлопчика із своїми проблемами і турботами. І кожна їх справа вимагала його часу. Не завжди Хлопчик хотів допомагати іншим, але і вони не раз йому помогли, тому мав їм віддячити, але як це зробити, коли вдома триголовий монстр ТЕТЕКО ( телевізор, телефон, комп’ютер) і вони теж його кличуть.
    Озирався іноді хлопчик на час, який він сам шматував. Який рвали інші люди на шматки, але не говорив нічого: то соромно, то страшно, то незручно. Настав момент. Коли часу в нього більше не було.
    Прийшов до нього син і сказав: «Тату, ходім в зоопарк чи кіно!»
- Вибач, сину, але в мене немає часу!
Зателефонував його  батько:
- Як ти, сину, чому не дзвониш?
- Вибач, тату, але в мене немає часу!
Час – безцінний і непомітний. Тому  на сьогоднішньому занятті ми повинні навчитися ставити цілі, планувати життя так, щоб, коли озирнулися назад, то побачили свій усміхнений  радісно час, який ще буде разом із нами.

2. Повідомлення теми і мети виховної години
Нехай підождуть невідкладн ісправи.
Я надивлюсь на сонце і на трави.
Наговорюся з добрими людьми.
Не час минає, а минаєм ми.
А ми минаєм... ми минаєм... так-то...
А час - цетількивідбивання такту.
Тік-так, тік-так... і в цьому вся трагічність.
Час - не хвилини, час - віки і вічність.
А день, і ніч, і звечора до рання -
Це тільки віхи цього проминання.
Це тільки мить, уривочок, фрагмент.
Остання нота ще бринить в повітрі,-
дивися: Час, великий диригент,
перегортає ноти на пюпітрі.

3.     Технологія «Асоціативний кущ».
Діти, давайте поміркуємо, щотаке  час? Спробуймо створити асоціативний кущ до слова час.
 Які слова виникають у вас? (годинник,пора, життя,  розпорядок, режим, встигнути, не запізнитися).

Учитель. Дійсно, ці всі слова відносяться до часу. А якщо давати точне визначення, то час – це певний момент, під час якого відбувається що-небудь: час вставати або час йти до школи.
Ще давні мудреці билися над цією проблемою і загадкою. Здавалося б, що може бути простіше за час? Адже він існує,ніби всюди — будь-яка подія протікає в часі, та й наше життя теж... Але якщо трохи за­мислитися, то ми опинимося перед великою таємницею Часу. 
  Вони говорили: «Не можна двічі ввійтив одну й ту саму ріку». Оскільки між першим і другим разом пройде якийсь час — і та вода, уяку ми входили в перший раз, просто витече. У ріці вже буде нова вода, а отже, і сама ріка вже буде іншою.
Так і з часом. Він тече всюди і постійно. І не можна ввійти двічі в ріку Часу. Тобто нічого не можна зробити в однаковий спосіб. Дуже подібні одна на одну події будуть усе-таки різними,  тому що вони розділені в часі. І тому жодна секунда не схожа на іншу. Крім того, ця «єдина» секунда ніколи не повториться! Можна скільки завгодно раз опинитисяв «тому ж самому місці», але опинитися там у «той же самий час» ніколи не можливо. А все тому, що час тече тільки в одному напрямку — із минулого в майбутнє — і ніколи у зворотний бік.

   Тому не можна витрачати час на дрібниці, адже він ніколи більше не повертається. Зараз нам дуже легко визначити час, бо маємо дуже точні його вимірювання. А як же визначали час у минулому, адже наші далекі предки розпізнавали лише ніч, ранок, день і вечір. 
Пізніше час стали вимірювати довжиною тіні: подовжилася тінь людини на три ступні — незабаром вечір. Але поступово було виявлено незручності цього способу: взимку тінь стає довшою швидше, ніж улітку, та й ступні у людей не однакові, через що таке обчислення часу призводило до багатьох непорозумінь.
   Край цьому поклали винахідники. Саме вони почали придивлятися до природи і знаходити у ній час.

4.Мандрівка про найдавніші годинники.
 Годинник – півень. Здавна люди дізнавалися час за співомпівня. Кількаразів на добувінголосно кричав своє «Ку-ка-рі-ку-у-у». Перші півні - приблизно о десятій годині вечора проганяють злих духів; другі - опівночі проганяють мерців; треті - о другій годині ночі проганяють відьом і злих ворожбитів. Спів третіх півнів - знак рівноївідстанівідпівночі до вранішньої зорі - свідчить про закінчення дії нечистих сил. Уявіть собі, що "Кукуріку" чути на відстані 2 км.

Сонячнийгодинник.Сонце теж служило годинником. Люди малювали на землі коло з цифрами, а в центрі його встромляли паличку. Рухалося сонце по небу, тінь від палички падала на яку-небудь цифру і показувала час, як стрілка на нашому годиннику.

Водянийгодинник.Були і водянігодинники. На площівстановлювали одну під одною кілька посудин з водою. Зверхньоїпосудини вода перетікала в нижню, відтілященижче, і так доти, поки не наповнюваласяостання посудина. До цьогогодинникабула приставлена людина, щоголосносповіщалаусіх, коли через визначений час чергова посудина порожніла. За цими сигналами люди звірялисвійрозпорядок дня.

Годинник - лампа.Користувалисятакожгодинником-лампою. Їхня будова схожа на годинник-конус, тільки цей годинник д одатково ще і світився. Горить у лампі масляний гніт, убуває рідина зі скляної масельнички, і за рівнемолії, що залишилася, визначають, скільки часу пройшло.

Пісочний годинник. На кораблях користувалися пісочними годинниками. Коли весь пісок пересипався з верхньої частини посудини в нижню, це означало кінець вахти. Годинник перевертали, а вахтовий матрос бив кілька разів у корабельний дзвін. На вахту заступала інша зміна. Це називалося «пробити склянки».

Вогняний годинник. Існувавще й вогняний годинник. Ним вимірювали час так: брали воскову свічу і наносили на ній смужки. Кожна смужка — година. Тане від вогню віск, зникають смуж­ки одна за іншою. Скільки смужок стануло, стільки пройшло годин

 Годинник з гирями.
Пізніше придумали годинник з гирями. Гирі на ланцюзіопускалися вниз, крутили шестірню, до якоїбулиприробленістрілки. Стрілкиоберталися і на циферблатіпоказували час. Потімстрілки в годиннику стала крутитималенька пружинка. 
З’явилисякишеньковігодинники. Вони показували не тількигодини та хвилини, але йсекунди.

Тварини, птахи, рослини теж уміютьвідраховувати час
 8. Відчуття тваринами часу.Це  ведмідь і  його відчуття часу. Навесні прокидається голодний - і скоріше до ріки — полювати за рибою. Не зупинить ведмедика крижана вода, і треба швидшенасититисярибою, що у цей час йде на нерест. Запасається жиром клишоногий, відновлюєсилипіслязимовоїсплячки. Улітку переходить на ягідники, запасаєтьсявітамінами про запас. Восени охоче ласуєгоріхами, добуваєкориснікорінці, добреочищає кишечник. Ближче до зимиобладнуєбарліг. Узимку спить і лапу ссе, а в лапі з-підпазуріввідкриваютьсяспеціальніканальці, з якихвиділяється жир, запасенийнавесні і влітку, що служить другу службу — рятуєведмедявід голоду.
Кішки вночі розрізняють 25 відтінків сірого кольору. 

 Годинник - квіти.Давним-давно люди помітили, що одні квіти розкриваються вранці, а вдень закриваються, інші розкриваються під вечір, треті — тільки вночі, а вдень завжди закриті. Відкриваютьсяквіти не тоді, коли вони захочуть, а у «свійвласний час». Так з'явивсяквітковийгодинник. Але «ходить» вінтільки в сонячну погоду.
   Рано-вранціназустрічсонячномупроміннюпіднімаєсвоїголівкикульбаба, а за нею відкриваєпелюсткишипшина, гвоздика польова, льон та інші. Квіти, які рано розкриваютьпелюстки, вдень починаютьзасинати. У похмуру погоду квітковийгодинник «не працює» зовсім. Квітизалишаютьсязакритими у багатьохрослин. Тому люди їхвикористовуютьлише для прикрашання клумб.

Учитель: що ж справді, люди завжди намагалися визначити час, навіть тоді. Коли не було годинників механічних чи електронних. Судячи з почутого, все в природі намагаєься використати час раціонально. То чому ж люди такі непрактичні у використання свого часу?

5. Послухаймо бувальщину.Оповідання «Парадокс»
Обговорення:
- Чи траплявся з вами хоч раз такий парадокс?
- Як ви розумієте вислів «продуктивно використаний час»?
- В чому була проблема нашого героя? ( не використовував час так, як потрібно)

   Ви щодня ходите до школи, уважнослухаєтепоясненнявчителя, пишете абочитаєте.
Пiсляурокiвви приходите додому. Хочетьсяподивитисятелевiзор, погратись, але потрiбновивчитивiршчипрочитати книгу. І нерiдкобуває так, щови не встигаєте. Як же бути? Як встигнути все зробити?
   Правильно розподiлитисвiй час вам допоможе режим дня. Якщови будете дотримуватисярозпорядку дня — спати, їстигуляти, читати, готувати уроки завжди в один i той же час,— вашомуорганiзмовi буде легко працювати, i випочуватимете себе здоровими та бадьорими.
Давайтеперевіримоце, створивши кардіограмувашого режиму дня.

ІV. Підсумок. Цінність часу 
Уявіть, що у вас є банківський рахунок, на який щоранку виплачують $86 400. Але цей баланс не переноситься на наступний день. Тобто, кожного вечора банк забирає з вашого ранку все те, щови незмогливитратити за день. Що б виробили? Використовували б кожен цент, правда? 
Кожен з нас маєтакий банк. І це - ЧАС. Кожного ранку виотримуєте 86 400 секунд. Кожної ночі, час, якийви невикористали для певнихцілей, вичерпується як втрачений. Він не переноситься на наступний день. Перевищити баланс не можна, тож кожного ранку для вас відкриваєтьсяновийрахунок. А кожноїночі все невикористанезгоряє.
Ви повинні жити теперішнім і користуватисятим балансом, який маєте.Інвестуйте в розумом, щоб отримати здоров'я, радість і успіх!Час пливе!  Живіть достойно. 

   Щоб зрозуміти цінність ОДНІЄЇ МІЛІСЕКУНДИ, уявіть себе спортсменом, що виграв срібну медаль на Олімпіаді.
Цінуйте кожну СВОЮ мить! І цінуйте ще більше, коли проводите її з кимосьо собливим, з тим, хто цього заслуговує. І пам'ятайте: час ні на кого не чекає.

Вчорашнє – це вже історія. Що буде завтра - таємниця. Сьогодення - це дар. Ось чому його і називають "теперішнім подарунком".  

ТИЖДЕНЬ БЖ " Щоб не трапилось біди,обережним будь завжди"
Година спілкування
Тема: Я здоров`я бережу, сам собі допоможу.
Мета:формування фізично і морально здорових, сильних, всебічно розвинених дітей;
спонукання дітей до активного способу життя, пропаганда здорового способу життя;
виховання в дітей розуміння здоров’я як пріоритетної цінності в житті;
мотивація дитини до самовиховання, прагнення здорового способу життя, активної громадянської життєвої позиції.
Хід уроку
Відгадайте  загадку:«Коли воно є, ми марно тратимо, не дбаємо, а коли його не стане – віддали б усе, щоб повернути назад».
Правильно.
 Здоров`я – це безцінний дар, що дає людині природа! Хвора і слабка людина не може працювати на повну силу, вона думає тільки про те, що у неї болить, а от здоровому – все здорово! Пропоную вам на початку нашого уроку пограти в дуже просту гру для того, щоб дізнатися чи знаєте ви наскільки важливо для людини бути здоровим. Кожній групі роздам по дві картки зі словами «здорова» і «хвора». Я буду називати прикметник, який характеризує певний стан людини, а вам потрібно зрозуміти про хвору людину чи про здорову.
Добра                                                      Зла 
Щаслива Сердита 
Весела Похмура
Усміхнена Пригнічена
Привітна Ображена
Працьовита Втомлена
ЩираСумна
Друзі, ви маєте розуміти, що своє здоров`я ви тримаєте у власних руках. І тільки від вас залежить, якими ви будете. Кожного дня все більше молоді обирають здоровий спосіб життя, спрямовують зусилля на збереження та зміцнення свого здоров`я. Адже здорова людина – це справжній сучасний еталон краси. 
Що таке здоров’я?
Стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб чи фізичних вад.
Узагальнені дані наукових досліджень щодо впливу на здоров`я різних чинників доводять, що воно залежить:
на 20 % - від спадковості;
на 10 % - від системи охорони здоров`я;
на 20 % - від екології;
на 50 % - від нашого способу життя.
Чи звернули ви увагу від чого найбільше залежить здоров’я? Чи погоджуєтеся ви з цим?
В різні часи дбали про своє здоров’я. Про це свідчить народна мудрість. 
Гра «Карусель» - скласти прислів’я.
Здоров`я – ... …найдорожчий скарб.
Вартістьздоров’язнаєлише той, ......хтойоговтратив.
Здоров`я за гроші......не купиш.
 У здоровомутілі - …...здоровий дух.
Здоров`ямаємо – не дбаємо, а згубивши – ......плачемо.
Турботапроздоров’я - ……кращіліки.
Бережиодяг, доки новий, а здоров'я — ... ...доки молодий. 
 Як немаєсили, то й світ... ...не милий. 
Було б здоров'я — все інше... ...наживемо.
 Хвороб безліч, а здоров'я......одне.
 Бережіть здоров'я - його в крамниці...  ...не купиш.
Хто горілку любить, той......сам себе губить.
 Здоров'я в порядку – дякуй... ...зарядці. 

Цікава інформація
Куріння
Куріння – найпоширеніша шкідлива звичка. Сигарети містять нікотин, отруйні смоли і багато інших канцерогенів.
«Тютюн приносить шкоду тілу,
Руйнує розум, отупляє цілі нації»,  говорив Оноре де Бальзак
Смертність    серед курців на 30-80 % вища,
Серед  хворих  на   рак – 95 % курців
Затягуючись цигаркою курець вдихає суміші з 4 000 хімічних сполук.
Дитя цигарку витягає,
Бо хочеться дорослим стать,
Та сильним, гарним він не стане!
Бо зріст вповільнюватись став.
Усе, що в світі є погане,
Хлопчина в організм запхав.
Та ще й в залежність від цигарки
Потрапив хлопець, як в капкан.
Тютюн завойовує світ. Куріння – велике лихо. Доведено, що паління тютюну призводить до виникнення різних захворювань, які спричиняють передчасну смерть людини.
Паління в Україні:
2-е місце у світі займає Україна за кількості випалених цигарок на людину;
50% дорослих палять;
палять - 50% чоловіків, 25% жінок і 17% школярів;
Соціологічні дослідження показують:
до 11 років 17% школярів починають палити цигарки;
кожен п'ятий школяр в Україні у віці 11-12 років палить.
За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно у світі від хвороб, викликаних палінням, помирають 5 000 000 людей. Одна людина - кожні 6 секунд. 10 чоловік за хвилину. Майже 14,5 тисяч за день. В Україні статистика ще більш смутна. Через тютюн щорічно з життям прощаються 120 000 курців.
Отже, запам’ятайте:
Куріння особливо шкодить дітям.
Курці часто хворіють на рак легенів.
Намагайся не перебувати в одному приміщенні з курцями.
Ніколи не кури.
Щоб позбутися куріння, необхідно мати дуже сильну волю.
    Алкоголь
Алкоголізм  - це важка недуга. На неї захворіють ті, хто часто вживає спиртні напої. 
Після потрапляння алкоголю в організм він через 5-10 хвилин всмоктується в кров і розноситься по всьому організму, порушуючи роботу всіх функціональних систем. У першу чергу він потрапляє в головний мозок, звідси вираз "алкоголь вдарив у голову", і порушує діяльність центральної нервової системи: погіршуються розумові здібності, слабшає пам'ять, втрачається можливість набувати нові знання, відсутнє бажання до професійного росту, порушується координація рухів.
У результаті кожного алкогольного сп'яніння у людини гине близько 20 мільйонів нервових клітин, а якщо врахувати, що вони не відновлюються, така втрата дуже дорого "коштує", оскільки призводить до атрофії головного мозку та повної деградації особистості.
Під впливом алкоголю розвиваються серйозні захворювання, які часто носять хронічний характер. П'яна людина стає балакучою, розв'язною, нестриманою, збудливою, втрачає сором, гідність, вона не здатна контролювати свої вчинки, її воля слабшає, отримують простір інстинкти. Дії п'яної людини непередбачувані і жорстокі, вона здатна вчинити злочин або самогубство.
Алкоголізм займає третє місце в світі серед причин смертності. І це не тільки через міцні спиртні напої. Пиво, яке більшість підлітків вважають нешкідливим, є дуже підступним напоєм і дуже швидко викликає звикання. Існує, навіть, такий термін як «пивний алкоголізм». Та незважаючи на невелику, порівняно з горілкою, кількість алкоголю пиво має ще більші руйнівні наслідки для людини саме через те, що його не сприймають як шкідиве і багато людей вживають його в дуже великих кількостях.
Щорічно на планеті від алкогольного отруєння вмирає 5-6 мільйонів чоловік.
Отже:
Алкоголізм – це важка недуга, її слід лікувати.
Найкращий спосіб не стати алкоголіком – не вживати спиртного.
П’яна людина небезпечна для інших, бо вона не контролює своїх вчинків. Уникай п’яниць. 
       Наркотики
Наркотики - це речовини, вживання яких призводить до наркотичної залежності, пригнічення психічного стану і фізичного здоров'я людини. Будь-який наркотик є отрутою. Потрапити у наркотичну залежність легко, позбутися її надзвичайно важко.
Небезпека перших доз наркотиків полягає в оманному враженні людини про те, що в ній нічого не змінюється і можна зупинитися в будь-який момент.
Одним з головних моментів, що спонукають до вживання наркотиків є бажання позбутися почуття неспокою, втоми, душевної порожнечі та нудьги, придбання душевного спокою, блаженства, підвищення працездатності, повторного отримання "кайфу". Потяг до них такийсильний, що наркомани зарадиоднієїдози наркотику здатні на крадіжку, насильство і навітьубивство.
Потрібно  запам’ятати, що:
Наркоманія важко виліковується.
Поширення наркотиків, примус до їх вживання – тяжкий карний злочин.
Серед наркоманів багато хворих на небезпечні інфекційні хвороби, у тому числі, на СНІД.
Ніколи не пробуй наркотиків.
Отже, ми вже знаємо, наскільки погано впливають на наше здоров`я шкідливі звички. І для підтвердження цього пропоную капітанам команд допомогти нам провести просту, але досить цікаву вправу «Скріпка». Діти, уявіть, що ці канцелярські скріпки – це наше здоров`я. Ми пропонуємо капітанам скласти їх у будь-яку іншу фігурку або форму, тобто деформувати їх так само, як ми це робимо в житті зі своїм здоров`ям, коли куримо, вживаємо спиртні напої, наркотики, тобто губимо, згинаємо та деформуємо його. (Капітани згинають скріпки). А тепер давайте представимо, що ми зрозуміли згубність шкідливих звичок і захотіли повернути своє здоров`я. Тож ми просимо наших капітанів зігнути скріпки у початкову форму. (Капітани намагаються зігнути скріпки у початкову форму і це їм не вдається). Діти, ви бачите, що навіть звичайну просту канцелярську скріпку зробити такою ж, як вона була на початку вправи, нам не вдалося. Так само відбувається і з нашим здоров`ям – неможливо повністю відновити те, що занапастив і зруйнував. Тому ви маєте добре пам`ятати, що треба берегти здоров`я змалку, піклуватись про нього, щоб завжди бути здоровим!
І пам`ятайте, що все залежить в першу чергу від вас самих! Щоб бути особистістю, не обов`язковосліповіритивсім, абонаслідувати приклад товаришів з вашоїкомпанії.Втрачаючи здоров'я, людина починає усвідомлювати і найчастіше шукати порятунку в медикаментах, недооцінюючи силу дії на організм таких чинників, як правильний відпочинок, руховаактивність, уміння правильно одягатися (по погоді), раціональне харчування, гартування, повноцінний сон, адже сааме вони є рецептом хорошого самопочуття.
Сьогодні в моді здоровий спосіб життя. Запам`ятайте, що без цигарок, алкоголю та наркотиків досягти поваги серед однолітків можна! Знайте собі ціну і вас цінуватимуть оточуючі. Думайте про себе, а не про те, що про вас подумають інші. Живіть своїм повноцінним життям, бережіть своє здоров`я, займайтесь спортом. Все у ваших руках! Майбутнє за вами, якщо ви будете здоровими, сильними, енергійними, незалежними і будете сміливо йти вперед!


Тема: «Біль Чорнобиля з роками не зникає»
Мета: 
розширити знання учнів про Чорнобильську трагедію; 
наголосити про потенційну небезпеку радіації, розповісти про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС; 
вчити застосовувати в повсякденному житті елементарні радіаційно - гігієнічні навички;
виховувати почуття сприймання чужого болю як свого,загальнонародного горя – як особистого, почуття любові до людини, до землі, до держави;
розвивати в учнів уміння давати свою оцінку вчинкам, подіям, визначати основний зміст отриманої інформації;
розвивати в учнів потребу будувати, створювати, відроджувати заради України;
виховувати почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок України.
Обладнання:тема, свічка, презентація, мультимедійний пристрій, ілюстрації, епіграф.
Хід роботи:
І. Вступна частина
Україна наша неозора, квітуча, співуча, щедра. Україна , що дала світові багато талановитих поетів, співаків, футболістів…
Україна, що в світову історію людства вписала немало визначних відкриттів в різних галузях науки і техніки. Україна, в багато вічній історії якої є немало сторінок повитих смутком і жалобою.
Це – і роки монголо-татарського іга, і роки голодомору, і роки Великої Вітчизняної війни.
Але, ще одна трагічна сторінка в історії України записана чорною барвою в мирні роки. 26 квітня 1986 року став для України трагічним днем. Настільки великою стала ця трагедія, що Міжнародною Організацією Об’єднаних Націй ця трагедія визнана найбільшою за наслідками в другій половині ХХ-го століття. Трагедія , наслідки якої відчула не лише Україна, а й багато держав Європи і , навіть, світу. Ця трагедія – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Згадуючи трагічні для України дні кінця квітня 1986 року, давайте пригадаємо відомі нам факти про розвиток подій на Чорнобильській атомній електростанції.

ІІ.  Основна частина
1. Сторінка «Все почалось…»

31 рік потому. Україна, місто Чорнобиль. Затишне, красиве. Та біля нього побудували атомну станцію. І ось планове виключення реактору, що тривало 20 секунд. Через декілька секунд, в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто 520 видів небезпечних речовин. Сталася аварія на атомній станції. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. На них не можна сіяти, пасти худобу. На заражених землях нікому тепер не можна жити. Ті землі треба лікувати. Чорнобиль — тепер велика рана України.
Чорнобиль походить від назви гіркого полину чорно-билки. Спочатку так іменувалося давнє поселення, потім — місто, а згодом — і атомна електростанція.
В порожніх селах вітер квилить,
Тополі гне і берези квилить,
Стоять на сонці полини,
Ростуть в городах бур’яни.
З річок веселки воду п’ють
І страшно яблуні цвітуть.
Чорнобиль. Це назва невеличкого районного центру, що знаходиться в 130 км від Києва. Заснований ще за часів Київської Русі, стародавній Чорнобиль дав свою гірку назву потужній атомній електростанції, будівництво якої було розпочато в 1971 році. В 1983 році вже працювало 4 енергоблоки цієї електростанції із запланованих шести. 
Але в історію Чорнобиль увійде назавжди, як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства катастроф.
Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. Цим частинам часу в народі вже дано назву – два кольори часу, і тому недаремно пісня, яку ви зараз почуєте, стала символом червоного і чорного кольорів в долі України та її народу. 
Наступного дня після аварії на ЧАЕС, в м. Прип’ять радіаційний фон піднявся дуже високо. Якби евакуація була на 1 день пізніше, то всі жителі міста могли отримати смертельну дозу радіації. Всі люди, які знаходилися поблизу радіоактивних уламків більше 15 хв., які утворилися внаслідок вибуху, отримували смертельну дозу радіації, і загинули в той же день.
Як ви зрозуміли що таке радіація?
2 Сторінка «Правила поводження у забрудненому середовищі.»
Так ось радіація – це небезпечні частинки, і якщо вже сталася така катастрофа, кращій вихід не заходити на ті території. Але зараз проводяться екскурсії і тому потрібно знати правила поводження у забрудненому середовищі. Давайте їх зачитаємо:
1. Найперше і найголовніше правило - дотримання чистоти тіла, одягу, приміщення, їжі.
2. Неприпустимо їсти немиті овочі та фрукти. Адже вони дозрівають біля дороги, де пил може вміщувати радіоактивні частинки.
3. Не можна брати до рота зірвану травинку, билинку, смоктати бурульку.
4. Всю обробку їжі треба робити ретельніше: гарно мити у проточній воді, зливати, виварювати та ін.
5. Необхідне вологе прибирання, ретельне витирання пилу з меблів підвіконня, зміна взуття.
6. Особиста гігієна: ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після вулиці, ополощу вати рот і горло перед їжею, часто мити голову, приймати душ, дбати про чистоту одягу.
3.  Сторінка «Зелена аптека».
Учитель:Але якщо так сталося що ви отримали радіацію, то вам на допомогу прийде природа. Існують рослини, які допомагають виводити радіацію з організму людей.
Аптекар Гарбуз. У нього багато цукрози, клітковини. Є кальцій, залізо, мідь, фосфор, що так необхідні для розвинення дитячого організму. Багатий він і вітамінами. Вітамін С зміцнює імунну систему. Вітамін РР виводить з організму радіацію. А вітаміни групи В врівноважують нерви. Наші вчені дійшли висновку – найцінніша найцілющіша дієта для дітей, які живуть на забрудненій Чорнобильською катастрофою території, гарбузова.
А вживання відвару з дубової кори лікує зоб - цю підступну хворобу, яку зараз провокує Чорнобиль. Варто внести в меню і жолудеві коржики - їх печуть на половину з вівсяним борошном.
Тож тепер ви знаєте які продукти потрібно вживати для захисту від радіації
4.  Сторінка «Герої Чорнобиля»
Знайшлись люди, які поклали своє життя для забезпечення для нас світлого майбутнього. Зараз їх називають «ліквідатори», «чорнобильцями», «Героями України».
Хто вони?» - запитаєте ви. 28 бійців - пожежників в першу годину після аварії на ЧАЕС, 26 квітня 1986 року. Ці хлопці готувалися до сутички з вогнем, але ніколи не думали, що для деяких з них вона буде останньою.
Особливо відзначилися тоді: майстер спорту СРСР, старший сержант - Василь Іванович Ігнатенко; кандидат у майстри спорту, лейтенант внутрішньої служби - Віктор Миколайович Кібенок; майор внутрішньої служби, начальник варти другої воєнізованої пожежної частини управління внутрішніх справ з охорони ЧАЕС - Володимир Павлович Правик, Логвин Геннадій Леонідович - ліквідатор аварії, старший лейтенант запасу, командир взводу, Кравець Володимир Іванович - ліквідатор 1986 р сержантський складта ін. ціною свого життя герої відвели біду, врятували тисячі людських життів. 
За покликом рідної землі на захист свого народу першими до палаючого реактора по тривозі прибули пожежники по охороні Чорнобильської АЕС на чолі з начальником корпусу Володимиром Правиком.
23-річний Правик, як потім було встановлено комісією, вибрав найбільш правильне рішення – направив свій загін з 14 чоловік на дах машинного залу площею в 500 м2.  Адже в цьому залі знаходились всі турбіни, через нього йшли численні кабелі високовольтної лінії, які від вогню могли б перетворитись на бікфордів шнур.
Незабаром прибуло підкріплення з міста Прип’ять на чолі з лейтенантом Віктором Кібенком. Вступивши у вируюче полум’я, у смертельну небезпеку, якою дихав реактор, пожежники в ту ніч, не шкодуючи ні сил, ні самого життя, виконали присягу на вірність народу України.
Під час гасіння пожежі на ЧАЕС, В.П.Правик отримав високу дозу опромінення і 

ІІІ. Заключна частина
Ніколи не забувайте тих людей, які пожертвували своїм житіям заради нашого блага... Шануйте їхню пам'ять!
Хай стане мир міцніший у стократ,
Хай над землею чисте небо буде.
Чорнобиль – попередження набат,
Його уроків людство не забуде!













Використана література:
1. http://5ka.at.ua/load/ekologija/chornobil_ta_jogo_naslidki_stattja/18-1-0-7910
2. http://site-logvinenko.webnode.com.ua/products/linijka-byut-trivozhnim-nabatom-dzvoni-chornobilya/
3. https://ukrreferat.com/chapters/pedagogika/chornobil-ne-mae-minulogo-chasu-scenariy.html
4. http://vishnevetska.webnode.com.ua/news/l%D1%96teraturne-kolo-chornobil/
5. http://kahovka.ks.ua/rauon/1333-smt-novovoroncovka-na-teritoryi-rayonnoyi-sluzhbi-dsns-vdkrito-znak-geroyam-lkvdatoram-nasldkv-avaryi-na-chaes.html


ДЕНЬ МАТЕРІ

У травні традиційно відзначається День Матері. Цей день в Україні і ще кількох десятках країн вшановують у другу неділю травня.
Свято виникло на початку XX ст., коли ідею міжнародного Дня матері висунула американка Анна Джарвіс у пам’ять про свою небіжчицю матір. Врешті вона домоглася, що це свято 1914 року офіційно визнали у США, а згодом і в багатьох інших країнах.
Серед українців святкування Дня матері започаткувалося в 1920-ті роки в діаспорі в Північній Америці, а потім у 1930-ті неофіційно поширилося і на Західну Україну. Після приходу радянської влади свято заборонили. Відновили його в усій Україні указом Президента 1999 року.

Мета: формувати в дітей чуйне ставлення до матері — берегині роду; розвивати практичні навички посильної допомоги матері шляхом виконання певних трудових дій; виховувати гуманне ставлення до всіх членів родини.


Матеріал для вікторини
Мачуха незлюбила падчерку за її вроду, доброту і за те, що поруч з нею її доньки здавалися всім ще бридкішими. Мачуха веліла бідній дівчині робити найбруднішу роботу в хаті — мити посуд, підмітати сходи і натирати підлогу... По завершенню роботи дівчинка ховалася у куток коло вогнища і сідала просто на попіл.

Дівчинка гадала, що її мама — тепер ангел на небі й дивиться на свою любу донечку крізь дірочку. Тому вона часто махає їй рукою і каже:
- Матусю, не бійтеся! Я не пропаду!


Якщо це правда, що ти моя мати, — сказав він, — краще б тоді тобі не приходити сюди і не ганьбити мене, адже я думав, що моя мама була Зоря, а не якась злидарка, як ти говориш мені. Тому забирайся звідси, щоб я ніколи тебе більше не бачив!

Блискуча лакована шкаралупка грецького горіха була їй за колиску, блакитні пелюстки фіалок — матрацом, а пелюстки троянди — ковдрою. Там вона спала вночі, а вдень бавилася на столі. Мати поставила тарілку з водою і поклала навколо віночком квіти так, щоб стеблини їхні були у воді. Вона опускала на воду велику пелюстку тюльпана, на неї сідала дівчинка і плавала від одного краю тарілки до іншого, а за весла у неї були дві білі кінські волосини. Це було справді чудесно!


Робота в майстернях
«Казкове ательє» — виготовлення прикрас із бісеру, або ниткових ляльок; пошиття макраме, вишивання серветки тощо.
Салон «Чарівний світ природи» — виготовлення скульптури з жолудів чи каштанів, «оживлення» лісової гілки, майстрування букета чи рослинної композиції, виготовлення аплікації з листя чи насіння.
Крамничка «Корисні дрібнички» — пришивання ґудзика різними способами, виготовлення сувеніра з різних непотрібних речей (пластикових пляшок, пустих коробок із-під печива чи цукерок), міні-книжечки «Поради на всякчас».
Кафе «Ласуни» — ознайомлення з простими рецептами приготування страв, уміння гарно прикрашати канапки, бутерброди. Оздоблювання святкового столу, складання серветок тощо.
(Кожна майстерня завершує свою діяльність виставкою дитячих робіт: назва виробу, прізвище автора, посвята рідній матусі.)

 Долина творчих сердець
Творча година
Учитель. Для кожної людини її мама є найріднішою, найдобрішою, наймилішою. Намалюймо образ мами в уяві. Заплющте очі і уявіть кожен свою матусю. Найперше — уявіть очі. Які вони, на що схожі (світлі, чисті, як волошки, як озерця); мамина усмішка (лагідна, тепла, мов сонечко); мамин голос (ніби струмочок, спокійна музика, тиша); мамині руки (що ви відчуваєте, коли ма¬мині пальці торкаються вас?). А тепер передайте почуття любові у ваших творчих роботах.
Дітям пропонуються на вибір такі завдання:
1. Намалювати «Мамин портрет».
2. Написати твір «Очі моєї мами».
3. Скласти віршик «У моєї мами найкращі руки».
4. Дібрати слова, якими можна звертатися до матусі (наприклад, матінка, неня, матуся, мамочка, моя рідна, люба тощо).

ІІІ. Завершальна частина
Захист родинного дерева
 Із давніх-давен вважалося за необхідне знати історію свого роду. Усвідомлення родового коріння наповнює душу кожного члена сім'ї власною значущістю та відповідальністю за збереження родини нині. Родинний зв'язок демонструє «Дерево життя», де кількість ярусів відображає кількість поколінь. Коріння — дідусь і бабуся, мати і батько — стовбур, а діти — молодий вершечок, окраса роду і запорука його продовження.





Абетка дорожніх знаків

Перегляньте відео за посиланням:




21 травня - День вишиванки. 

Перегляньте відео за посиланням.
https://www.youtube.com/watch




1 червня – Міжнародний день захисту дітей
ЛЮБІ П'ЯТИКЛАСНИКИ!
ЩИРО ВІТАЮ ВАС З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ!
Ось ми і дочекались літа,
Перше червня – ваша втіха,
Бо цей день у всьому світі,
Приурочили нашим дітям!
Все навкруги у квітах,
Променів сонця багато –
На планеті Земля наші діти
Відзначають нині свято.
Здоров'я, миру, посмішок)))
Ваш класний керівник.
Перегляньте відео за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=Pefd6cVm5dk



Корисні підказки. Правила безпеки на літніх канікулах!
Перегляньте відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?



























Немає коментарів:

Дописати коментар